KUNINGAS LEAR

Narva, Peterburi teatrite päevad
“Kuningas Lear” on esimene Shakespear´i näidend teatri repertuaaris. Lavastus, mille proovid toimusid peaaegu läbi viie aasta jõuab lavale teatri 20. tegevusaastapäevaks ja on oluliseks verstapostiks nii näitlejate kui teatri asutaja ja lavastaja Lev Erenburgi jaoks. “Kuningas Lear”, mis on loodud avameelses ning mängulises keskkonnas, sarnaneb teatri esimeste lavastustega, mis olid loodud tragifarsilises, teravalt satiirilises ja groteskses stiilis. Erenburg on nimetanud lavastuse šanrit veriseks klonaadiks. Lavastuses tuuakse välja paralleele keskaegsete õuduste ning tänapäeva inimeste ülbuse ja julmuse vahel, kes keelduvad kuulamast mõistuse häält ning on oma õiguse ja hüvangu nimel valmis kõigeks.
Lev Erenburg: “See on lugu sellest, kuidas kõige puhtamad ja paremad motiivid võivad viia kõige hävitavamate ja absurdsemate tulemusteni kui seda seda teha pimeda kompromissitu fanatismi ja julmusega.
Soovitatav vanusele 18+
Etendus kestab 3 tundi.

Galerii

Osalised

  • Autor William Shakespeare
  • Lavastaja Lev Erenburg
  • Kunstnik Valeri Polunovski

Jevgeni Karpov, Olga Albanova, Tatjana Kolganova, Maria Semenova, Veera Tran, Tatjana Rjabokon, Sergei Umanov, Vadim Skvirski, Aleksandr Belousov, Andrei Bodrenkov, Kirill Semin, Daniil Šigapov, Dmitri Tšestnov.

Meil on uus leht! Kõige uuema info jaoks külasta vabalava.ee