„Mori no kokyu“

Teater, Tallinn

Korraldaja Vaba Lava

Saksamaal laialdast tunnustust pälvinud „Mori no kokyu“on Düsseldorfi produktsioonikompanii Vorschlag:Hammer külalisetendus Vabal Laval. Lavastus valmis trupi residentuuri ajal Düsseldorfer Schauspielerhaus´is.

Mängulise, eksperimentaalse, fantaasiaküllase ning kohati humoorika lavastuse teemaks on võõrandumine, identiteedikriis, välismaalaste paratamatu isolatsioon võõras ühiskonnas. Düsseldorfis on suur jaapani kogukond. Inimesed on tulnud põhiliselt tööle – kes lühemaks, kes pikemaks ajaks. Need jaapanlased on loonud Düsseldorfis omaette kunstilise paralleelmaailma – “Jaapani saarestiku Reinimaal“. Etenduse loomisel lähtusid autorid just sellest sakslaste jaoks eksootilisest kogukonnast. Etendused Vabal Laval on osa trupi Euroopa ringreisist marsruudil Dortmund-Mülheim-Tallinn.

Saksa-Šveitsi teatrirühmituse vorschlag:hammer (Hildesheim/Zürich) tuumiku moodustavad Kristofer Gudmundsson, Gesine Hohmann ja Stephan Stock, kuid oma projektidesse kaasavad nad alati ka teisi etenduskunstnikke. Mainitud kunstnikud on kõik akadeemilise taustaga – nad on õppinud nii teatriteadust kui kultuuriteadusi nii Hildesheimis, Bernis kui Zürichis. vorschlag:hammer seob isikupärasel viisil narratiivil põhineva teatri performatiivse esitusviisiga pidades ülioluliseks iga etenduse unikaalsust ja elamuslikkust. vorschlag:hammer alustas koostööd 2009. aastal. Esinetud on olulisemates Saksamaa teatrites: HAU ja Ballhaus Ost Berliinis, Thalia teatris Hambrugis. 2012. ja 2014. aastal oldi Düsseldorfi Schauspielhausi residentuuris, kus töötati lavastustega “Stalker” ja “Mori no kokyu”.

Kontakt: www.vorschlag-hammer.de

Külalisetendusi toetavad saksa fond Kulturstiftung des Bundes, EV Kultuurkapital ning Vaba Lava.

Galerii

Osalised

  • Autor ja lavastus Vorschlag:Hammeri trupp
  • Dramaturgia Marie Milbacher
  • Muusikaline kujundaja Matthias Meyer
  • Kunstnik Thomas Giger
  • Kostüümid Mascha Mihoa Bischoff

Kristofer Gudmundsson, Gesine Hohmann, Martin Schnippa, Stephan Stock, Khosrou Mahmoudi, Moritz Brunken

Meil on uus leht! Kõige uuema info jaoks külasta vabalava.ee