Un Yamada “one◆piece”

Teater, Tants, Tallinn

Korraldaja Vaba Lava SA ja Teet Kask

Etendused 8.05.2018 ja 9.05.2018 kell 19.00

Vaba Lava teatrikeskus koostöös lavastaja-koreograaf Teet Kasega korraldab mai alguses juba teistkordselt Jaapani Kuldset Nädalat. Sel korral saab Vaba Laval näha Un Yamada, Jaapanist pärit profesionaalse tantsija/koreograafi, meeldejäävat ning puudutavat täispikka tantsuetendust “one◆piece”, läbi mille jutustab autor publikule tõlgendatuna Tokyo linnaelu.


“one◆piece” kujutab metafoorselt Tokyo linnaelu käe motiivi kaudu. Iga tantsija kehastab ühte sõrme ja koreograafia kujutab nendevahelist suhtlust. Sõrmedevaheliste läbikäimiste kaudu jutustab autor läbi tantsu lugu suhetest kaasaegses ühiskonnas. Lavastuses “one◆piece” tantsivad Un Yamanda kuulus viieliikmeline tantsutrupp, mis koosneb vaid meestest. Lavastuses on näha Un Yamada julget ja jõulist stiili ning võimet läbi tantsu jutustada lugu, andes edasi tugevaid emotsioone. Tantsijad kannavad kogu loo ette silmapaistva tehnika ja tundeküllasusega, mis hoiab vaatajat kogu tüki vältel enda keerises.

Lavastuse koreograafiast on tunda autori tugevat ja enesekindlat iseloomu, mis kõnetab vaatamata tantsukunsti teadmistele kõiki. See on kaunis kombinatsioon kaasaegsest tantsust ja klassikalisest balletist, mille pilkupüüdva koreograafia taga on traagiline lugu. Näoilmed, tehnika, tantsijate vaheline keemia ning Un Yamada koreograafia teevad sellest unustamatu lavastuse.

Tantsulavastus esietendus 2004. aastal naistantsijate esituses. 2014. aastal tehti see koos uue lavakujunduse, kostüümide ja muusikaga vastassoo jaoks ümber.

【naisversioon】

esietendus 2004 sphere mex (Tokyo)

2006 European Capital of Culture PATRAS2006 (Kreeka)

2007 Sibiu International Theatre Festival (Rumeenia)

【meesversioon】

esietendus 2014 Kitakyushu Performing Arts Center (Kokura), Theatre Tram (Tokyo)

2017 1st HOT POT East Asia Dance Platform (Hong Kong)

Koreograaf ja lavastaja Un Yamada, muusika Satoru Wono, kostüümikunstnik Yuko Ikeda, valguskunstnik Yukiko Sekine. Produktsioon Kompanii Un Yamada.

Laval Llon Kawai, Kota Kihara, Yutaroh Kawachi, Naoyuki Sakai, Toshihiko Jo. Etenduse pikkus 45 min.

Tantsukompanii Un Yamada, mille asutas Un Yamada Tokyos 2002. aastal, stimuleerib vaatajate intelligentsust ning tundlikkust teravmeelse ja unikaalse koreograafia, täpse struktuuri ja tantsijate elava füüsilisusega. Kompanii Un Yamada juht, koreograaf ja tantsija Un Yamada on sündinud Jaapanis, pärast iluvõimlemis-, balleti ja butoh-treeninguid alustas ta 1996. aastal koreograafi karjääri. Alates 1998. aastast on ta aktiivselt tegutsenud ka soolotantsijana. Inspiratsiooni ammutab Un Yamada muusikast, visuaalkunstist, kirjandusest, akadeemilistelt aladelt, moest ja keha mitmekesisest liikumisest. Tema tundlik, energiline ja dünaamiline tants on äratanud tähelepanu kogu maailmas ning seda ei saa kirjeldada kui lihtsalt nüüdistantsu või butoh’t (jaapani moderntants). Un Yamada käib etendusi andmas nii Jaapanis, Aasias, Euroopas ja Lähis-Idas, ta on loonud ka valdkondadeüleseid töid, mis hõlmavad muusikat, draamat, ooperit ja traditsioonilisi etenduskunste. 2013. aastal pälvis Un Yamada 8. Jaapani Tantsufoorumi auhinna. 2014. aastal määrati ta Jaapani kultuurisaadikuks Ida-Aasias ning autasustati Haridusministeeriumi kaunite kunstide New Face (“uue näo”) auhinnaga.

Koduleht: https://yamadaun.jp/

 Un Yamada trupi esinemisi Eestis toetab Embassy of Japan in Estonia, Japanese Agency of Cultural Affairs, Foreign Ministry of Japan ja Economy Hotell.

 

Täpne info Jaapani Kuldse nädala kohta Vaba Laval alates aprillist Vaba Lava kodulehel ja Facebookis.

Meil on uus leht! Kõige uuema info jaoks külasta vabalava.ee